Niechorze - jak dojechać, jak dotrzeć, ile do morza?

  • location_on Niechorze, ul. undefined

Niechorze to miejsce wakacyjnego wypoczynku dla wielu tys. letników rocznie leżące pomiędzy Morzem Bałtyckim a jez. Liwia Łuża. Kąpielisko w tej miejscowości wypoczynkowej działa od końca dziewiętnastego wieku. Szeroki brzeg morski z wyznaczonym kąpieliskiem o długości trzystu metrów odgrodzona jest od wioski stromym klifem.

Co warto zobaczyć?PLAŻA

Niechorze może pochwalić się szeroką piaszczystą plażą, na której można spotkać kolorowe rybackie kutry. Z plaży można również dostrzec dominującą nad okolicą latarnię morską zbudowana w 1866 r. W okresie letnim na plaży jest wyznaczone strzeżone miejsce do kąpania.

LATARNIA MORSKA (ul. Polna 30, tel. 91 386 35 43)

Jest to jeden z głównych celów dla Turystów. Latarnia położona jest na klifowym brzegu. Wybudowano ją w 1866 r., jej wysokość to 45 metrów. Jest to druga, co do wielkości, latarnia nad Bałtykiem. 

PARK MINIATUR LATARNI MORSKICH (ul. Ludna 16, tel. 691 977 977)

Idealne miejsce dla osób chcących w szybki i łatwy sposób chcą zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża. Latarnie są wykonane w skali 1:10. Zwiedzanie Parku trwa około 45 minut. Goście oprowadzani są przez obsługę parku (po polsku, angielsku i niemiecku), dzięki temu Goście mogą bardziej załębić się w historię oraz ciekawostki każdej z latarni. Parking dla Gości znajduję się na terenie obiektu i jest bezpłatny.

MOTYLARNIA (ul. Polna 30, tel. 570 781 364) 

Tuż przy Latarni Morskiej znajduję się Motylarnia. Jest to miejsce idealne dla wszystkich miłośników tych pięknych owadów. Tutaj motyle egzotyczne latają swobodnie. Jest to atrakcja czynna sezonowo, w miesiącach letnich. 

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA MORSKIEGO (ul. Al. Bursztynowa 28, tel. 91 38 63 250)

Stałą ekspozycją w tym miejscu jest wystawa poświęcona rybołówstwu morskiemu, ale oprócz tego muzeum organizuje różnego rodzaju liczne wystawy czasowe. W tym miejscu odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

3 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 525 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0