Trzęsacz- jak dojechać, gdzie jest położony, zwiedzanie?

  • location_on Trzęsacz, ul. undefined

Trzęsacz to najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Popularność tę zawdzięcza najbardziej znanej atrakcji Trzęsacza - pozostałościom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. Kościół został wybudowany ok 2 kilometrów od klifowego urwiska, z biegiem lat Bałtyk zabierał jednak zbocze i w 1820 r. od skarpy kościół rozdzielało raptem 13 metrów. Bałtyk był niezwyciężony i w 1901 r. runęła pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie zsuniecie wydarzyło się w 1994 r. pozostawiając zaledwie fragmenty ostatniej, południowej ściany. W dzisiejszych czasach klifowy brzeg jest dokładnie zabezpieczony przed abrazyjną działalnością Morza Bałtyckiego.

Po obejrzeniu resztek kościoła, warto udać się do kościoła w centrum miejscowości czy kompleksu pałacowo folwarcznego z II połowy XVIII w. z obszernym ogrodem w którym znajdują się leciwe lipy drobnolistne. Przebywając w Trzęsaczu można wybrać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Można tu skorzystać z nauki jeździectwa, czy też szlifować swe umiejętności hippiczne.

Ciekawe miejsca do zobaczenia:

 

PLAŻA

Plaża w Trzęsaczu znajduje się pod wysokim na 12-15 metrów klifem. Nie jest ona zbyt szeroka, ale piaszczysta miejscami usłana wielobarwnymi kamykami. W sezonie letnim w pobliżu głównego zejścia wytyczane jest strzeżone kąpielisko. Ze względu na urwisko aby dostać się na plażę trzeba pokonać strome schody.

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA KLIFIE (ul. Klifowa 3 B, tel. 604 141 783)

Muzeum jest zlokalizowane tuż przy plaży. Tutaj można można przyjrzeć się wielu ciekawostką geograficznym. W Muzeum za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych przedstawiona została historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy zabierania kościoła przez morze, a także lokalne legendy.

PLATFORMA WIDOKOWA 

Jest to nowoczesna metalowa konstrukcja pokaźnych rozmiarów. Wybierając się na plaforme, warto zaopatrzyć się w aparaty fotograficzne, ponieważ można tu zrobić na prawdę piękne, pamiątkowe zdjęcie. Z tarasu widokowego można podziwiać Bałtyk, plażę, ruiny gotyckiego kościoła oraz piękną okolicę. Po zmroku cała konstrukcja podświetlana jest na różne kolory. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

5 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 720 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0